מיקמקודים – קודים נדירים וחדשים למיקמק

מיקמקודים

אם הילדים שלכם בני חמש עד שתיים עשרה בערך, הם ככל הנראה כבר הכירו לכם את אחת או יותר מדמויות המיקמק שלהם. אז מה זה מיקמק? ואיך משחק רשת בן כמעט עשר שנים, עדיין שומר על פופולריות כל כך גבוהה בקרב שחקני המחשב הצעירים?

שכלול של יכולות חברתיות, פיתוח הדמיון והכל במשחק מחשב

העולם של מיקמק הוא עולם וירטואלי המדמה את עולמו של הילד הממוצע, כאשר כל שחקן מייצר לעצמו דמות בעלת מאפיינים ייחודיים: שיער, תלבושת ואפילו אביזרים ותכשיטים. על אף שחלק מהפונקציות במשחק הן בתשלום, הרוב הגדול של האפשרויות המוצעות בתוכו הן חינמיות לחלוטין, ולמעשה גם מי שלא מעוניין להוציא אפילו שקל אחד, עדיין יכול לשחק במשחק וליהנות עד מאוד.

האתר בנוי כך שהנגישות אליו מותנית בהרשמה דרך כתובת מייל, כך שהורים לגמרי יכולים יכולים לפקח על הנעשה, ולקבל עדכונים הנוגעים לילדם ישירות לתיבת הדואר שלהם. הילד נהנה ממשחק עם חברים דרך המחשב, ומפתח את היכולות החברתיות שלו בדרכים שמיקמק מאפשר: אם זו פגישה ב"קולנוע", תחרויות ציורים בין השחקנים או אפילו צ'אטים, שאגב הם מאובטחים לחלוטין ומאפשרים תקשורת דרך משפטים מוכנים מראש.

מה עוד יש באתר של מיקמק?

מלבד המשחק החברתי עצמו והיכולת לתקשר בקלות ובדרך יצירתית עם בני גילו, יכול הילד ליהנות משופינג של מוצרים שמתאימים לילדים: מוצרים לבית הספר כמו ילקוטים ומחברות, ומגוון אביזרים נחמדים אחרים כמו ספלי שתייה או חולצות והכול עם הדמויות האהובות של מיקמק. בתשלום נוסף ניתן כאמור לשדרג את עולמה של הדמות שיצר לעצמו הילד, ולרכוש לו מנוי או הרחבות נוספות, המאפשרות לו להיכנס ל"עולמות" חדשים מעבר לעולם הבסיסי, וליהנות מכל מה שהאתר הזה יכול להציע.

האם ישנה סכנה בגלישה של ילדים במיקמק?

מנהלי האתר שמים דגש גדול על גלישה בטוחה עבור ילדים ויצירת עולם וירטואלי המותאם בדיוק אליהם. באופן כזה למעשה לא ניתן לפנות ישירות אל ילד אחר ולשוחח עמו תוך העלאת תכנים פוגעניים, ובנוסף ישנו מינון סביר של פרסומות אשר אינן מפריעות לחוויית הגלישה באתר מיקמק, שבעיניי הורים רבים נחשבת לבטוחה וחינוכית.